logo-prawe

Aktualności

Powrót

Charytatywny maraton spinningowy
2020-01-20

Pomysł zorganizowania akcji charytatywnej narodził się wśród pracowników będących członkami Torpol Racing Team - zespołu złożonego z pasjonatów kolarstwa górskiego. Akcja polegała na zebraniu grupy pracowników Spółki, którzy spróbują przez trzy godziny swoich sił w spinningu prowadzonym przez doświadczonych trenerów. Każdy z uczestników wpłacił opłatę startową, a Spółka ze swojej strony zobowiązała się do przekazania 1 zł za każdą przejechaną przez uczestników minutę maratonu. Całość zebranych środków zostanie przekazana na potrzeby Wielkopolskiego Stowarzyszenia Wolontariuszy Opieki Paliatywnej "Hospicjum Domowe" z siedzibą w Poznaniu, którego celem jest niesienie pomocy nieuleczalnie chorym dzieciom i osobom dorosłym w ostatnim okresie ich życia.

W maratonie udział wzięło łącznie ponad 30 osób, które w zależności od stopnia zaawansowania jechały minimum 1 godzinę, po czym następowała zmiana na stanowisku. Najbardziej zaawansowani spędzili na rowerze pełne trzy godziny! Przez cały czas trwania maratonu wszystkie 19 stanowisk było w pełni wykorzystane, a każdy z uczestników, pomimo zmęczenia schodził z roweru zadowolony.

Dzięki zaangażowaniu pracowników oraz wsparciu ze strony Spółki akcja zakończyła się pełnym sukcesem. Zebrano łącznie ponad 5000 zł, które w najbliższym czasie zostaną przekazane Stowarzyszeniu. Piękny gest naszych pracowników pokazuje, że aktywny sposób spędzania czasu wolnego może oprócz zdrowych endorfin dostarczyć również satysfakcję
z pomocy potrzebującym i przekonać do ruchu nawet najbardziej opornych.

Serdecznie gratulujemy pomysłodawcom akcji oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom. Liczymy na kolejne tego typu inicjatywy, które będziemy starali się wspierać i propagować.

Więcej informacji nt. Torpol Racing Team znajdą Państwo na dedykowanej stronie FB.

Galeria