CSR

Torpol Running Team – biegamy dla potrzebujących

Torpol Running Team – biegamy dla potrzebujących

Członkowie drużyny biegowej Torpol Running Team wracają do formy biorąc udział w charytatywnych wydarzeniach sportowych. W dniu 5 września 2021 r. wzięli po raz szósty udział w biegu Poland Business Run – największym charytatywnym biegu biznesowym w Polsce. Celem organizowanego od 2012 r. wydarzenia sportowego jest przede wszystkim pomoc osobom po amputacjach oraz propagowanie zdrowego trybu życia. Bieg ma charakter sztafety, w której występuje pięciu zawodników. Więcej informacji na temat biegu znajdziecie Państwo na stronie organizatora: https://polandbusinessrun.pl/. W tegorocznej edycji Poland Business Run na starcie stanęły dwie drużyny Torpol Running Team. Każdy z biegaczy miał do pokonania dystans 4 km, a do zespołowej klasyfikacji generalnej brany był pod uwagę łączny czas członków każdej z drużyn. Nasi biegacze zajęli  1824 i 2012 lokatę z czasem 1:58:50 oraz 2:00:50.

Natomiast 12 września 2021 r. już po raz ósmy nad Jeziorem Maltańskim w Poznaniu odbył się bieg sztafetowy EKIDEN PragmatIQ, podczas którego 6-osobowe zespoły na sześciu zmianach
wspólnie pokonały łączny dystans maratoński, tj. 42,195 km. Celem VIII edycji Biegu EKIDEN było wsparcie Fundacji „Niesiemy Nadzieję” z Poznania. Oprócz darowizny zebranej w ramach wpisowego, zorganizowana została również loteria charytatywna, a cały dochód ze sprzedaży losów został przekazany na rzecz „Stowarzyszenia na Tak”. Więcej informacji o biegu znajdą Państwo na stronie wydarzenia – https://ekidenpragmatiq.pl/. Dla Torpol Running Team był to już trzeci start w sztafecie EIKIDEN PragmatIQ (poprzednio w 2018 r. oraz 2019 r.). Pomimo dość wysokiej temperatury, dającej się we znaki wszystkim uczestnikom, drużyna ukończyła sztafetę z dobrym czasem 03:45:20 brutto (4 minuty szybciej niż w 2019 r.). W klasyfikacji open Torpol Running Team zajął 43 miejsce na 78 sklasyfikowanych drużyn, natomiast wśród drużyn firmowych – miejsce 21 na 39 zespołów. Oficjalne wyniki oraz rezultaty uzyskane przez naszych zawodników na poszczególnych zmianach dostępne są pod adresem – https://wyniki.plus-timing.pl/w/ekiden_pragmatiq-2021 .

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych startach!”