CSR

Wolontariusze TORPOL w akcji

Wolontariusze TORPOL w akcji

Program Wolontariatu Pracowniczego TORPOL S.A. „Wspólnym torem” ma formę konkursu, w którym zespoły złożone z pracowników Spółki przygotowują projekt wolontariacki na rzecz lokalnej społeczności. Jego celem jest aktywizacja oraz integracja pracowników wokół działalności społecznej, a także rozwój ich umiejętności i wspieranie w działaniach na rzecz najbliższego otoczenia. W pierwszej edycji programu spośród zgłoszonych projektów wybrano dwa, które w ubiegłym tygodniu zostały z sukcesem zrealizowane.

Pierwszy z projektów pod nazwą „KOLEJ na sprzątanie, więc uTORuj przedział i POCIAGnij pędzlem dla Średzkiej Ciufci z Klasą” realizowany był na rzecz Towarzystwa Przyjaciół Kolejki Średzkiej „BANA” i dotyczył przygotowania taboru Średzkiej Kolei Powiatowej do sezonu letniego 2022 r. W jego ramach zespół 15 wolontariuszy brał udział w przeglądzie taboru i infrastruktury torowej, malowaniu krawędzi peronów, a także w czyszczeniu wagonów i strefy pasażerskiej  oraz uzupełnianiu płynów eksploatacyjnych.

– Dzięki wsparciu TORPOL S.A. razem z zespołem mieliśmy możliwość pomóc Średzkiej Kolei Powiatowej w przygotowaniu taboru i infrastruktury do otwarcia nowego sezonu. Mogliśmy spędzić ten czas w zupełnie inny sposób niż do tej pory, jednak nadal działając w obszarze zainteresowań branżowych – skomentowała Marta Borwin-Zubczyńska, lider projektu. Realizacja tego projektu od samego początku sprawiała mi podwójną radość, bo oprócz pasji do rozwoju nowych inicjatyw, mogłam wesprzeć własne środowisko lokalne, które mnie ukształtowało, w którym stawiałam swoje pierwsze kolejowe kroki. Z całego serca zachęcam do podejmowania tego typu aktywności, bo przekonaliśmy się, że korzyści odnosi nie tylko obdarowywany, ale przede wszystkim my, stając się jeszcze bardziej zgraną i zmotywowaną drużyną – podkreśliła Borwin-Zubczyńska. Dziękuję wszystkim, jak i każdemu z osobna za udział, zaangażowanie i cały wkład włożony powodzenie projektu. Dzięki Zespole, że nie musiałam Was długo przekonywać do włączenia się do akcji! Oby więcej tak owocnych inicjatyw!

Drugi projekt wolontariatu pracowniczego realizowany pod nazwą Wiosenne porządki w ośrodku hipoterapii w Baranówku dotyczył odświeżenia i przygotowania do nowego sezonu stajni oraz wyposażenia ośrodka należącego do Fundacji Stworzenia Pana Smolenia. Zespół 12 wolontariuszy wyczyścił, odmalował i zabezpieczył ściany i wyposażenie stajni oraz ujeżdżalni, a także elementy małej architektury, z której korzystają dzieci podczas wizyt w ośrodku.

– Bardzo chciałam podziękować wszystkim osobom biorącym udział w wolontariacie za ich niesamowitą pracę i zaangażowanie. To był naprawdę zaszczyt móc pracować z taką ekipą! – powiedziała Kornelia Zawrzykraj, liderka projektu. Efekt ogromnej pracy i determinacji był widoczny gołym okiem. Zrobiliśmy kawał cudownej roboty! Sama realizacja przebiegała w przyjaznej i przesympatycznej atmosferze, na co wpływ zapewne miał niewątpliwy urok i magia tego miejsca. Jestem przekonana, że to co wspólnie wykonaliśmy, na pewno przełoży się na dobrostan wyjątkowych zwierząt w Fundacji i ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo prowadzonych zajęć hipoterapeutycznych – podkreśliła Zawrzykraj. Bardzo dziękuję Zarządowi Spółki za możliwość współtworzenia takiej inicjatywy, bo tylko od współpracy z takimi darczyńcami jak TORPOL, zależy utrzymanie takich miejsc jak ośrodek hipoterapii dla dzieci z niepełnosprawnościami stworzony przez Pana Bohdana Smolenia.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy Liderom Zespołów i Wolontariuszom! Zgłoszenia do kolejnej edycji programu przyjmujemy od 1 września br.